acizbirinsan Twitter Profile

acizbirinsan (ب)

@acizbirinsan Twitter User's Impact on Users

@acizbirinsan Twitter's Tag Rating

@acizbirinsan Twitter User's Rating Statement by Gender

@acizbirinsan Twitter User's Rating Retweet by Gender

@acizbirinsan Twitter User's Tag Sharing Hours Statistic

@acizbirinsan Twitter User's Tag Sharing Daily Statistic

acizbirinsan Last Twitter Shares

9h Ago
insanoğlu hiçbir zaman elindekine şükretmez, hayalini kurduğu bir şeye kavuştuğunda artık onunla mutlu olmak yerine hep daha iyisini ister, sonuçta yine mutsuz olur.
932 Favorites 78 Retweets
3d Ago
insan, insana; “varsın olmasın dört odalı bir evimiz, şaşalı gösterişli eşyalarımız, gezecek tozacak arabamız variyetimiz olmasın ne çıkar. biz “BİZ" olmayı başardıktan sonra mutluluk huzur bizimle olduktan sonra ne önemi var dünya mallarının” diyebilmeli.
1746 Favorites 256 Retweets
6d Ago
“insan insana aşık olmaz, gönül gönüle raptolur” https://t.co/5EWFzRtsNI
2320 Favorites 281 Retweets
6d Ago
gençlik, güzellik, zenginlik, başarı. dünyalık nimetlerin hepsine sahip olsa da insan, ölecek. bunu unutmadan yaşamalı. Allah dünyaya meyledip ahireti unutmaktan da, hırslarımız sebebiyle gözlerimizin kör olmasından da korusun ve iman üzere yaşayıp, iman üzere ölmeyi nasip etsin.
1194 Favorites 154 Retweets
1w Ago
secde suresi 17. ayet der ki; “hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez”
3670 Favorites 536 Retweets
1w Ago
“insan insanın kurdudur” diyenlere değil. “insan insanın yurdudur” diyenlere inanıyorum. tebessümle, tatlı dille güzelleşeceğine dünyanın. muhabbetin sırrına, habersizce birbirimize ettiğimiz duaların gücüne. bu dünya da olmasa bile Allah’ın iyiler için en güzelini hazırladığına.
1493 Favorites 279 Retweets
1w Ago
“sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. iki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur” https://t.co/bwJAcCiNH1
1726 Favorites 220 Retweets
1w Ago
RT @acizbirinsan: biraz daha güzel olmayı denemeli insan. biraz daha nazik olmayı, kırılmamayı değil de, kırmamayı öğrenmeli. sevilmekten ö…
0 Favorites 340 Retweets
1w Ago
RT @melodikfikirler: illa ki mekke’den medine’ye gitmeniz gerekmiyor arkadaşlar. kötülükten iyiliğe yönelmek de hicrettir. günahtan kaçıp s…
0 Favorites 85 Retweets
1w Ago
bir şeyleri başarmak zorunda değiliz. neyi başarmalıyız biliyor musun ? kendi istediklerimizi. kendimiz olmayı. huzuru bulmayı. nerede buluyorsan oraya gidecek hevesi kaybetmemeyi. belki bir salyangoz hızında ama bıraktığı iz kadar parlak yaşamayı hak ediyoruz. koşturmayı bırak.
1107 Favorites 172 Retweets
1w Ago
turgut uyar’ın “sen nereye, ben oraya, adım adım insan sevdikçe iyileşiyor anladım” dediği. https://t.co/bPDHNnvmUw
1619 Favorites 207 Retweets
1w Ago
“bazı şeyler hayatta bir kere yaşanır” derler. bazı şeyler değil, hayat bir kere yaşanır. her an bir diğerinden farklıdır ve hiçbir şey eskisi gibi olmaz. kıymet bilmek lafın gelişi olmamalı bu yüzden. uyandığın hiçbir sabah bir öncekinin aynısı değil, unutma.
1266 Favorites 269 Retweets
2w Ago
karşılıksız olsa dahi beklenen tek şey vefadır.
1389 Favorites 145 Retweets
2w Ago
her kuş kendi cinsiyle birlikte uçar. serçe serçeyle, karga kargayla, aslan aslanla, tilki tilkiyle gezer. herkesin arkadaşı kendine göredir. iyi iyiyi bulur, kötü kötüyü. benzer mizaçlar, ortak huylar mutlaka bir araya gelir.
1447 Favorites 196 Retweets
2w Ago
“aynı gönlü paylaşmak aynı dili konuşmaktan evlâdır” https://t.co/Kz0QdC9hDs
1205 Favorites 124 Retweets
2w Ago
RT @acizbirinsan: imam gazali; “öyle hayatıma dönüp baktığımda iyi bir şeyden mahrum edildiğimi düşündüğüm her seferinde aslında daha iyi ş…
0 Favorites 382 Retweets
2w Ago
bir hayır duası olarak; “Allah dermanınıza küstürmesin”
2313 Favorites 316 Retweets
2w Ago
bir insanın sadece sana değil, etrafındakilere nasıl davrandığı da önemli. sokaktaki insana, hayvana, ağaca, çiçeğe ne gözle baktığı. başkasına merhamet eden, tanıdığına merhamet edenden daha gerçektir.
1397 Favorites 244 Retweets
2w Ago
leylâ. https://t.co/ZO8UkfBLOz
1514 Favorites 165 Retweets
2w Ago
"Allah, bir şey diler, insanlar başka bir şey. insanlar istemese de Allah'ın dilediği olur. Allah'ın yakınlaştırdığını uzaklaştıracak, o’nun uzaklaştırdığını yakınlaştıracak hiçbir şey yoktur. Allah'ın izni olmadan hiçbir şey olmaz” (taberânî, el-mu'cemü'l-kebîr, 9/98)
1010 Favorites 121 Retweets
World Twitter Trend Topics
;