meral_aksener Twitter Profile

meral_aksener (Meral Akşener)

@meral_aksener Twitter User's Impact on Users

@meral_aksener Twitter's Tag Rating

@meral_aksener Twitter User's Rating Statement by Gender

@meral_aksener Twitter User's Rating Retweet by Gender

@meral_aksener Twitter User's Tag Sharing Hours Statistic

@meral_aksener Twitter User's Tag Sharing Daily Statistic

meral_aksener Last Twitter Shares

1d Ago
Meslek hayatını ve kalemini güçlü ve üreten bir Türkiye için kullanan değerli gazeteci Güngör Uras'ın vefatından büyük üzüntü duydum. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve okurlarına başsağlığı dilerim.
3741 Favorites 328 Retweets
2d Ago
Ak Parti hükûmetini de uyarıyorum: Birlikte girdiğiniz bu oyunda, dünkü ortaklarınızın yeni oyununa dikkat edin. Kral Selman'a verdiğiniz "Devlet Nişanı"nın iadesini isteyin.
4510 Favorites 892 Retweets
2d Ago
Müslüman coğrafyasında yaşanan onca drama sessiz kalıp, YPG terör örgütünün hakimiyetindeki bölgeye 100 milyon dolarlık destek veren Suudi Kralı'na sesleniyorum: Belli ki, Müslüman kanı döken terör örgütüne bu desteği verirken kuldan utanmadınız, Allah'tan da mı korkmadınız?
12661 Favorites 2478 Retweets
3d Ago
Modern tıp bilimine asırlar boyunca örnek teşkil edecek sayısız eser kazandırmış, insanlığa katkısı ölçülemez boyutlarda olan #İbniSina'yı rahmet ve minnet ile anıyorum. #İbniSinaHaftası https://t.co/tlNWztNjld
3713 Favorites 565 Retweets
3d Ago
Allah'ın rahmeti ve bereketi memleketimizin üzerine olsun. Hayırlı Cumalar. https://t.co/wXsdyJrAft
2651 Favorites 256 Retweets
4d Ago
Rabbim memleketimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Unutmadık, unutmayacağız! #17Ağustos1999 https://t.co/vLrV55niwl
5163 Favorites 731 Retweets
4d Ago
“Dönüp seslendim geri, merhametsiz birine. Beni siz vursaydınız, şu gâvurun yerine.” Rahim Cevadbeyli bir Türk Milliyetçisidir ve Türkiye’de “MÜLTECİ“dir. Gardaşımızı İran’a teslim etmeyin. Yeni bir “Boraltan Köprüsü” acısı yaşatmayın, sayın @RT_Erdogan
5544 Favorites 1267 Retweets
4d Ago
Adıyaman'da terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonda Şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim, Türk Milleti'nin huzuru ve güvenliği için kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimizin yâr ve yardımcısı olsun. https://t.co/dBcWV0LjiK
3418 Favorites 591 Retweets
5d Ago
İrlanda’da düzenlenen Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu olan kızımız Sümeyye Boyacı’yı yürekten tebrik ediyor, Türk Milleti’ni gururlandırdığı bu başarılarının devamını diliyorum. https://t.co/0io5QFapl2
5712 Favorites 679 Retweets
5d Ago
Yurt dışında büyük özveriyle çalışarak dış politikamıza yön veren Türkiye Cumhuriyeti'nin değerli büyükelçilerinin yıllık toplantısının başarılı geçmesini temenni ediyorum. Diplomatlarımızın Türkiye'nin siyaset üstü devlet geleneğini sürdürmeye azimli olduklarına eminim.
3294 Favorites 310 Retweets
6d Ago
Toplumsal mutabakat zamanının geldiği inancıyla, tüm siyasi partileri ortak çalışmaya davet ediyorum. İlk adım olarak da görüş ve önerimiz mahfuz kalmak kaydıyla, millî egemenliğimizin kalesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni “Milli Ekonomi Gündemi”yle toplantıya davet ediyorum.
3702 Favorites 667 Retweets
6d Ago
Devleti yönetenler, bu gergin ortamda, acemiliklerin sarsıntılara sebep olacağını görmek, bilmek ve buna uygun davranmak zorundadır.
2701 Favorites 371 Retweets
6d Ago
Başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında makam araçları, hizmet binaları ve diğer cari giderler gibi israfa ve yolsuzluğa yol açan verimsiz tüm harcamalara acilen son verilmelidir.
4200 Favorites 805 Retweets
6d Ago
Bütçe disiplininin yeniden tesis edilmesiyle, “Varlık Fonu” ve benzeri kurumlar tasfiye edilerek, varlıkları bütçe içine alınmalı ve Sayıştay denetimine tabi kılınmalıdır.
2355 Favorites 415 Retweets
6d Ago
Tarım Türkiye’nin en önemli kalemlerindendir. Yeni ekonomi programında ülkemizin tarımda yeniden kendine yeterli olacak şekilde, üretim planlamasından başlayarak, tüketime kadar olan zincirin her halkasını kapsayacak bütüncül bir tarım politikası oluşturulmalıdır.
828 Favorites 225 Retweets
6d Ago
Merkez Bankası, BDDK, SPK ve TMSF gibi özerk kurumlarla devlet kurumlarında, uzun zamandır terk ettiğiniz liyakat anlayışını tesis ediniz. Sorunlar ehil ellerle çok daha hızlı ve etkili çözülür. Acil kaydıyla, Merkez Bankası’nın enstrüman bağımsızlığını sağlayınız.
760 Favorites 202 Retweets
6d Ago
Dış politikada millî çıkarları göz önüne alıp, tansiyonu yükselten hamasetten vazgeçiniz.
819 Favorites 212 Retweets
6d Ago
Cumhurbaşkanı'na ve ekonomi yönetimine çağrımızdır: Tüm mekanizmalarıyla hukuk devletini işlevsel hale getiriniz. Bu, güvenin yeniden tesisi için hayati önemdedir.
3658 Favorites 591 Retweets
6d Ago
Uzun zamandır gündemimizi işsizlik, yüksek faiz, yüksek cari açık ve bütçe açıkları, TL'nin sürekli değer kaybetmesi oluşturmaktadır. Bugüne sadece “dış güçlerin bize açtığı ekonomik savaşla” gelmedik. Gerçeklerle yüzleşmek zorundayız.
1958 Favorites 390 Retweets
6d Ago
AKP iktidarlarında, rekabet edebilen, katma değer yaratan üretim anlayışı yerini beton ekonomisine ve ithalata bırakmıştır. Bunun finansmanıysa özel sektör üzerinden dış borçlanmayla karşılanmıştır. Yeni açıklanan 100 günlük programda da bu yanlışlara ne yazık ki devam edilmiştir
1722 Favorites 306 Retweets
World Twitter Trend Topics
;